fbpx
505 960 300    kontakt@kotopieka.pl
FAQ
Najczęściej pojawiające się pytania

FAQ, CZYLI NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

KIM JEST PETSITTER / CATSITTER?
Petsitter to opiekun zwierząt, natomiast catsitter to szczególny przypadek określający kociego opiekuna. W Polsce termin catsitter jest mało popularny, w przeciwieństwie do petsittera, którego większość naszych klientów kojarzy, dlatego częściej go używamy.
DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z USŁUG PROFESJONALNEGO PETSITTERA KOTOPIEKA.PL?
Korzystanie z usług profesjonalnego petsittera, a właściwie catsittera kotopieka.pl jest korzystne zarówno dla kota, jak i jego właściciela.

Kochamy koty, bo koty to nasza pasja, a może nawet i…obsesja. Koty to doskonale wyczuwają, więc czują się z nami bezpiecznie i lepiej znoszą rozłąkę z właścicielem.

Kot pozostaje na swoim terytorium, ma zapewnioną troskliwą i indywidualną opiekę ze strony ludzi – kocich pasjonatów – dla których jest istotą wyjątkową i którzy czerpią ogromną przyjemność z obcowania z nimi. Dzięki temu Państwa kot nie przeżywa stresu związanego z obecnością w obcym miejscu, nie jest narażony na choroby pochodzące od innych zwierząt, a w razie konieczności ma zapewnioną pomoc weterynarza.

Z kolei Państwu zapewniamy spokojny urlop, czy inny wyjazd, ponieważ zostawiają Państwo swojego pupila w doskonałych rękach, a dodatkowo – dzięki codziennym wizytom – zwiększamy bezpieczeństwo Państwa domu, czy też – na życzenie – podlewamy kwiaty.

DLA KOGO PRZEZNACZONA JEST OFERTA KOTOPIEKA.PL?
Dla właścicieli kotów z Poznania i okolic, którym nie jest wszystko jedno, czy ich pupil rozłąkę spędzi w obcym miejscu w stresie, czy u siebie w domu z odwiedzającym go opiekunem, który poświęci mu mnóstwo uwagi; wyczyści miseczkę, poda posiłek i świeżą wodę, zmieni żwirek w kuwecie, pobawi się, wygłaszcze po brzuszku, wymizia pod pyszczkiem i opowie o tym, jaki jest śliczny.
CO NALEŻY ZROBIĆ, ABY SKORZYSTAĆ Z USŁUG PROFESJONALNEGO OPIEKUNA KOTOPIEKA.PL?
W pierwszej kolejności prosimy o kontakt. Dzięki temu wstępnie poznamy Państwa oczekiwania oraz potwierdzimy związane z tym koszty. Następnym krokiem jest umówienie się na bezpłatną wizytę zapoznawczą w Państwa domu, aby porozmawiać o kotach powierzanych nam pod opiekę, poznać ich środowisko, zwyczaje, potrzeby, umiejscowienie przedmiotów itp. Podczas spotkania podpisujemy także umowę i jeżeli do momentu Państwa wyjazdu pozostało niewiele czasu, odbieramy klucze (może to nastąpić później w uzgodnionej formie).
JAK WYGLĄDA WIZYTA OPIEKUNA KOTOPIEKA.PL?
Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, więc dokładny przebieg wizyty zostaje ustalony podczas pierwszego kontaktu, wizyty zapoznawczej i zebraniu wymagań, lecz najczęściej wizyta trwająca do 1 godziny obejmuje zmianę wody, podanie posiłku (sucha lub/i /mokra karma, w tym wyczyszczenie miseczek), wyczyszczenie kuwety oraz porcja zabaw i czułości. Oczywiście wiele zależy od charakteru naszego podopiecznego, stąd np. dla kotka lubiącego pieszczoty wizyta będzie wyglądać zgoła inaczej niż w przypadku wycofanego zwierzaka. W tym ostatnim przypadku postaramy się jak najszybciej opuścić jego terytorium, aby zminimalizować stres związany z naszą obecnością. Dodatkowo, na życzenie, możemy np. podlać kwiaty, przyciąć pazurki itp.
CZY POSIADACIE REFERENCJE?
Oczywiście, zarówno od naszych zadowolonych Klientów, jak i ze strony fundacji dla zwierząt, którym opiekunowie kotopieka.pl pomagają lub pomagali w przeszłości. Na życzenie udostępniamy także kontakty do Klientów, którzy wyrazili na to zgodę.
CZY MÓJ DOM JEST BEZPIECZNY PODCZAS MOJEJ NIEOBECNOŚCI?
Oczywiście, że tak. Naszym celem jest zapewnienie spokoju podczas Państwa wyjazdu. Dbamy nie tylko o jakość świadczonych usług w zakresie opieki nad Państwa pupilem, ale także o zapewnienie bezpieczeństwa Państwa domostwa.

Jako legalnie działająca firma z każdym Klientem podpisujemy umowę. Dane osobowe, w tym adres zamieszkania, traktujemy jako dane poufne, a kluczy do Państwa mieszkania nie oklejamy adresem.

Co więcej, nasze wizyty sprawiają, że odwiedzane mieszkania nie wyglądają na opuszczone, co przekłada się na wzrost bezpieczeństwa i Państwa spokoju podczas wyjazdu.

W JAKI SPOSÓB PRZEKAZAĆ I ODEBRAĆ KLUCZE?
Najczęściej klucze odbieramy w trakcie spotkania zapoznawczego po podpisaniu umowy. Oczywiście mogą Państwo dostarczyć je wyznaczonemu opiekunowi w dogodnym terminie lub opiekun może je odebrać od Państwa. Zarówno odbiór, jak i zwrot kluczy wymagający dodatkowego przyjazdu na terenie Poznania jest płatny w wysokości 45 zł.
W JAKI SPOSÓB ZAPŁACIĆ ZA USŁUGĘ?
Płatności za opiekę dokonywane są przelewem, kartą płatniczą lub za pomocą elektronicznej płatności dostępnej po podpisaniu umowy, a przed realizacją usługi. O szczegółach dowiecie się Państwo podczas bezpłatnej wizyty zapoznawczej.